FOTO Grand prix Osijek prvi dan kvalifikacija
Iza nas je uzbudljiv četvrtak u Gradskom vrtu. U kvalifikacijama je nastupalo šest hrvatskih gimnastičara te ćemo u subotnjem finalu gledati troje hrvatskih predstavnika.
U finalu konja s hvataljkama gledat ćemo Roberta Seligmana, Leonarda Kušana, a u finalu preskoka Anu Đerek.
Robert Seligman je bio treći na konju s hvataljkama s ocjenom 14,900, a iznenađenje dana se pobrinuo Leonardo Kušan koji je s ocjenom 14, 750 završio šesti. Uz Roberta Seligmana na konju s hvataljkama su najuspješniji bili Britanac Louis Smith i Ukrajinac Andrii Seinichkin.
Iako su svoje vježbe izveli uz pljesak publike, Andrej Korosteljev i Tomislav Marković se nisu uspjeli plasirati u subotnje finale. Tomislav Marković je završio kao 19., a Andrej Korosteljev 30. Sve nas je ipak obradovala vijest da je Korosteljev izveo dobro svoj element te će on nakon ovog natjecanja biti i službeno priznat. Najbolji rezultat na parteru ostvarili su Japanac Rikii Hoshino, Slovenac Žiga Šilc i Litvanac Tomas Kuzmickas.
Na ručama su najbolji bili Britanac Ashley Watson, Brazilac Caio Campos Suoza te Japanac Kenta Chiba.
Hrvatska će imati predstavnicu i u finalu preskoka jer je Ana Đerek ostvarila izvrsno peto mjesto s prosječnom ocjenom 13,950. Najbolji plasman na preskoku su ostvarile Kubanka Marcia Vidiaux, Slovenka Teja Belak te Čileanka Franchesca Santi. Druga hrvatska predstavnica u ovoj disciplini, Dina Madir je završila 13.
Na dvovisinskim ručama najbolje su bila Britanka Ruby Harrold, Finkinja Annika Urvikko te Kubanka Marcia Vidiaux. Dina Mandir se nije uspjela plasirati u finale jer je završila 23.
Plasman u finale izborili su:
Preskok
1 MARCIA VIDIAUX (CUB)
2 TEJA BELAK (SLO)
3 FRANCHESCA SANTI (CHI)
4 PAULA ANDRE MEIJAS RODRIGUEZ (PUR)
5 ANA ĐEREK (CRO)
6 NANCY MOHAMED TAMAN (EGY)
7 VALERIJA GRISANE (LAT)
8 BOGLARKA DEVAI (HUN)
Dvovisinske ruče
1 RUBY HARROLD (GBR)
2 ANNIKA URVIKKO (FIN)
3 MARCIA VIDIAUX (CUG)
4 TEJA BELAK (SLO)
5 SIMONA LAZO CASTRO (CHI)
6 BARBARA MOKOSOVA (SVK)
7 ARIANNA ORREGO (PER)
8 THAUANY LEE DE ARAUJO (BRA)
Parter
1 HOSHINO RIKII ( JPN)
2 SILC ZIGA (SLO)
3 KUZMICKAS TOMAS (LTU)
4 CORRAL DANIEL (MEX)
5 DOLGOPYAT ARTEM (ISR)
6 SHATILOV ALEXANDER ( ISR)
7 KOUDINOV MIKHAIL (NZL)
8 VEGA LOPEZ JORGE (GUA)
Konj s hvataljkama
1 SMITH Louis (GBR )
2 SIENICHKIN Andrii (UKR)
3 SELIGMAN Robert (CRO)
4 TRUYENS Donna-Donny (BEL)
5 VERNIAIEV Oleg (UKR)
6 KUSAN Leonardo (CRO)
7 MIYACHI Hidetaka (JPN)
8 MICHNAK Slavomir (SVK)
Ruče
1 WATSON Ashley (GBR)
2 CAMPOS SOUZA Caio (BRA)
3 CHIBA Kenta (JPN)
4 ARICAN Ferhat (TUR)
5 ONDER Ahmet (TUR)
6 DIMIC Alen (SLO)
7 MIYACHI Hidetaka (JPN )
8 VERNIAIEV Oleg (UKR)
FOTO: Antonio Talaja
Imate više informacija o ovoj temi, želite li komentirati, napisati reakciju ili želite prijaviti pogrešku u tekstu?